HAKKIMIZDA

Kurulduğu 1991 yılından günümüze kadar atılımcı, dinamik ve yenilikçi yapısıyla dikkatleri üzerine çeken İfateks çağdaş teknolojinin desteği ve tecrübesinin verdiği güç ile Türkiye’nin ihracatına katkıda bulunan firmaları arasında yer etmeyi başarmıştır.

Uluslararası piyasada müşterilerinin talep ve beklentilerini günümüz şartlarında destekleyerek müşterilerine kalıcı rekabet şansı vermektedir.
İfaTeks profesyonel, dinamik ve güler yüzlü ekibi ile güven esaslı müşteri memnuniyeti bağlılığını ve rekabet gücünü etik değerler üzerinden yükseltmeyi hedefleyen bir şirkettir.

İfateks, modern dünyada insana yatırımın ve müşteri ilişkileri yönetiminin önemine inanarak, hem bilinçli personel, hem de bilinçli müşteri felsefesiyle sürekli eğitim seminerleri düzenlenmekte, sektörün tüm faaliyetlerini müşterileri için yakından takip etmektedir.

Konfeksiyon sektöründeki uzman kadro ve üstün tecrübeler ışığında; belirlenen hedeflerin doğrultusunda üretimine devam etmekte ve günbegün gelişimini sürdürmektedir.

.

Şirketimizin KVKK kapsamındaki politikasına  buradan  erişebilirsiniz.

TARİHÇE

 • 1991

  Ceo ilhan Çetin Pamuk ipliği ticareti ile sektöre adımını attı.

 • 1991

  Örme kumaş imalatında yeni makine yatırımları ile aylık 300.000 kg kapasiteye ulaşıldı.Jersey,terry,pique ve fleece gibi basic kumaşların yanısıra jacquard jersey ve jacquard interlok da ürün çeşitlerine ilave edildi. Örme kumaş üretim tecrübesi İfateks’i dış giyim üretimine de yönlendirdi.İlk ihracat Amerika’ya çocuk dış giyimi olarak yapıldı.

 • 1993

  İplik ticaretinin vermiş olduğu bilgi birikimi, örme kumaş üretimine başlamada etkili oldu.Örme makine yatırımı yapıldı.Dış giyim ihracatçılarına ham ve boyalı olmak üzere aylık 100.000 kg üretim kapasitesine ulaşıldı.

 • 2001

  Avrupa pazarına dış giyim üretimi ve ihracatı başladı ve 100.000 ad/ay kapasiteye ulaşıldı.Halen üretim partnerliğini sürdürdüğü Champion Europe ile ilk sipariş anlaşması imzalandı.

 • 2009

  Avrupa’nın tanınmış lüx markalarına üretim süreci başladı.

 • 2012

  İnvista firması ile Hızlı emme ve hızlı kuruma özelliklerine sahip performans kumaşı olan Cordura Baselayer ın Avrupa üretim lisans anlaşması imzalandı. 100% Cotton kumaşa göre nemi çok hızlı emen ve 2,5 kat hızlı kuruyan Cordura Baselayer kumaşı; ordu, polis personel iç giyim kıyafetlerinde ve performans spor dallarında kullanılan giysilerin üretiminde kullanılmaktadır.